Прихильники

середа, 24 серпня 2022 р.

💙День Незалежності України💛

    💙💙 Слава Україні!💛💛 

    Сьогодні велике свято для кожного українця. День, який показує нашу жагу до свободи, нашу силу, стійкість і мужність. День, який змінив все після стількох років полону. День, за який ми довго боролися  - День Незалежності України!

    24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Цей документ оголосив офіційне відновлення УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ та від'єднання від радянського союзу. Чому ми можемо тут використовувати слово "відновлення"? Ми пам'ятаємо, що у 1918 році Українська Центральна Рада видала офіційний документ - Четвертий універсал, який і проголошував незалежність України (1918 - Українська Народна Республіка). 

    Сучасна Україна є спадкоємицею великої Київської Русі, української козацької держави Військо Запорозьке, Української Народної Республіки. І підтвердження цьому можна знайти у Київському літописі 1187 року, де є перша згадка про Україну. У цьому літописі згадується про смерть переяславського князя Володимира Глібовича і як цю подію пережили переяславці: "...за ним Україна багато потужила...". В даному випадку слово Україна означає край, місцевість, територію - тобто люди, які проживали У КРАЮ Переяславському дуже тужили та плакали за своїм князем. Звідси, відповідно, з'явилася й назва нашої держави - УКРАЇНА!

    Проте навіть писемні джерела ХІІ століття не помішали московиту привласнити нашу історію, а демократія і міжнародне право - плюндрувати нашу державу. Московська орда сьогодні як ніколи показує свою кровожерливість, ненаситність та прагнення вбивати. Але, ми - українці! Ми не підкоряємося!

    Росіяни, як нація, звикли до рабства і тоталітаризму. Вони впевнені в тому, що їм нав'язує їхня керівна верхівка. Тому це зомбі, які просто фізично не можуть розплющити очі й побачити вільний демократичний світ, які не розуміють, що живуть під дулом пістолета, які бояться зробити протест навіть тоді, коли їхні демократичні права порушують. 

    Отож, нація рабів не може жити поруч із нацією волі. Нам обом затісно в цьому світі. Тому на  наступний День Незалежності у 2023 році ми маємо святкувати ще й ПЕРЕМОГУ над рашистською ордою. 

                                                                       Сміливі завжди мають щастя

                                                                              Іван Багряний "Тигролови"

   💙 Україна була, є і буде незалежною!💛



понеділок, 22 серпня 2022 р.

😈 ЗНО 2023 😈

 Слава Україні !💙💛

    Панове, давайте поговоримо про таку страшну для всіх одинадцятикласників тему - ЗНО. Не все так страшно, як здається. Якщо знайти правильні матеріали, регулярно тренувати нашу пам'ять, докласти зусиль - у нас все вийде! У цьому я вам допоможу, наша задача - зробити підготовку легкою, цікавою і продуктивною!

😜 Посібник:

Посібник - це наша основа, те з чого ми будемо брати інформацію та фактаж. У виборі посібника варто звернути увагу на декілька речей: 

1. Текст - текстом, але він має бути зрозумілий!

 Якщо ви бачите, що тема (параграф) написана одним величезним текстом на цілу сторінку - не беріть такого. На третьому абзаці ви занудитись це читати і, як висновок, мало що запам'ятаєте. Вибирайте посібники, де в темі чи розділі є підпункти та блоки невеликі за обсягом, опис подій або понять по пунктах, або схематично. У таких блоках ви маєте бачити основну інформацію, яка потрібна для підготовки до ЗНО: дати, терміни, персоналії, поняття тощо. Тому більше схем, таблиць, малюнків!

2. Наявність карт. 

А для чого нам взагалі на історії карта? Карта - це найважливіше, що ми повинні знати. Всі договори, поділи територій, битви, фронти, кордони - це КАРТА. Ми візуально малюємо її в себе в голові. Ми маємо знати що Галичина не межує із Слобожанщиною, Кубань колись була українською територією, Волинь і Полісся це не одне і те саме, і чому в історії України ми найчастіше зустрічаємо Північне Причорномор'я. Не кожен посібник має карти, тому потрібно докуповувати ще атласи. Нам важливі: поділ територій між країнами, схеми битв, протяжність фронту, географічне розташування держав.

3. Біографії. 

Завжди кажу ліцеїстам, що "...народився в селі на Буковині у сім'ї священика..." не є настільки
важливим. Для підготовки до ЗНО нам потрібно знати про історичну персону конкретні факти: ким був, що зробив, що написав, де працював. Наприклад, Михайло Грушевський: історик та політик, президент УНР, очолив кафедру історії у Львівському університеті, член Товариства українських поступовців та Української партії соціалістів-революціонерів, найзнаменитіша його праця з історії "Історія України-Руси". Цього достатньо! Тому зверніть увагу чи є у посібнику короткі біографії та факти про історичних персон. 

4. Хронологічна таблиця.

Дуже крута штука, якщо потрібно вивчити чи повторити дати. Зазвичай, її розташовують в кінці посібника. Це збірка усіх дат в хронологічному порядку, які 100% нам потрібно знати. 

5. Терміни

Часто зустрічаєте в тестах питання "Дайте визначення терміну ...", а у відповідях кожне визначення на 2-3 лінійки? А що воно таке, хто його знає? Тому у посібнику має бути покажчик термінів в алфавітному порядку, або ж для кожної теми виділені терміни окремо. Щоб вчити ці "страшні" терміни було легко.

😎 Збірник ілюстрацій:

Багато хто не любить тести, де попадаються картини, собори, історичні персони тощо. Як відрізнити собор Святої Софії від Михайлівського золотоверхого собору? Або правильно визначити портрети й прізвища письменників? Тут нам допоможе збірник ілюстрацій, в якому будуть зібрані пам'ятки архітектури, образотворчого мистецтва та портрети. У таких збірниках в хронологічному порядку нам надають:

1. Фото собору, картини, пам'ятника, будівлі, археологічної пам'ятки, фортеці, їхні назви, коли і ким створено;

2. Портрет історичної персони, роки життя, ким була, що зробила, де працювала, що написала;

3.  Тести по ілюстраціях.

😱 Збірник тестів:

Тести - це наше тренування. За допомогою тестів ми відпрацьовуємо вивчене, звертаємо увагу на важливе, вчимося відрізняти одне від іншого та читати між рядків. Найкращі збірники тестів це у форматі ЗНО + посортовані по темах. Наприклад, ми хочемо краще повторити період утворення козаччини - обираємо тести по темі "Українські землі у складі Речі Посполитої у другій половині 16 століття - початку 17 століття". Або ж хочемо спробувати пройти справжнє ЗНО і побачити свої можливості та результати - обираємо зібраний тест по всіх темах. 

    Не все так страшно як виглядає? Це основі засоби для підготовки до ЗНО, які допомагають нам швидко і легко вивчити, зрозуміти та відтворити матеріал. Якщо докладемо з вами зусиль - тоді 200 балів у нас в кишені. 😎

середа, 10 серпня 2022 р.

Панове першокурсники! 💙💛

Слава Україні! 💙💛

    Рада вас вітати у нашій великій крутянській сім'ї. Ви стали на шлях хоробрості, сили та відваги. Тут ви знайдете друзів, навчитеся долати перешкоди та працювати над собою, станете загартованими, зрозумієте, що навчання - це цікаво! 



    Сьогодні як ніколи актуально знати наше минуле, щоб знати за що боротися і яке майбутнє собі обрати. На тлі війни ми бачимо як змінюється наша свідомість, пріоритети в житті, ми бачимо наскільки важлива є УКРАЇНСЬКА МОВА та ІСТОРІЯ. Ми обираємо свою долю, тому наша задача самим будувати своє майбутнє. Ви - наша надія та багатство, а ми, вчителі, зробимо усе, щоб вам допомогти.

    Для того щоб стати справжнім військовим необхідні знання історії, щоб знати хто ворог. Історія - це ключ до розгадки свого минулого, наш генетичний код. Я покажу вам, що уроки історії це не нудне вивчення дат, подій, біографій тощо. Ми будемо робити те, що в школі, зазвичай, не дозволяють на уроці робити - ГОВОРИТИ. І говорити як можна більше! Ми будемо дискутувати, висловлювати власну думку, задавати питання і відповідати на них, будемо будувати стратегії, шукати загадки, знаходити підказки, робити умовиводи, логічно мислити і грати в ігри. А чи бували у вас такі ситуації з друзями чи батьками, що зайшла розмова про політику, релігію, історію, мистецтво, філософію, подорожі, бізнес, гроші, економіку тощо, а ви не зовсім розумієте значення деяких "страшних" термінів, які ви багато раз чули, але не розуміли? Ми обговоримо на уроці історії усі ці "страшні" поняття. Історія - це цикл життя, його побудова. Ви зрозумієте чим демократія відрізняється від комунізму, чому релігія та економіка відіграє важливу роль у політиці, що таке інфляція та бізнес, і як його будувати, який вплив має мова на населення, що таке сепаратизм і пропаганда тощо. Все це написано у нашій історії.

    Хочу дати вам також корисні посилання, які допоможуть вам дізнаватися більше і навчатися легше.

Українські Youtube канали:

    1. https://www.youtube.com/c/IgorAleynikov

    2. https://www.youtube.com/channel/UC1Q2MLy0DEswY-1ZheTcYig

              3. https://www.youtube.com/c/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%D0%91%D0%B5%D0%B7%D0%9C%D1%96%D1%84%D1%96%D0%B2

            4. https://www.youtube.com/c/%D0%A6%D1%96%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F/featured

    5. https://www.youtube.com/c/znoua

    6. https://www.youtube.com/c/EderaEducation/featured

        7. https://www.youtube.com/c/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%D0%B4%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B8%D1%85

    8. https://www.youtube.com/channel/UCZt2t39ODlJ5wLRtQEBpLSQ